Výlety v okolí

Po oddychu v našej termálnej vode načerpáte energiu na potulky po okolí. Ak máte radi aktívny oddych a radi spoznávate krásy Slovenska, prinášame vám zopár tipov na výlety do okolia ThermalParku Nitrava.

Nitra – Nitriansky hrad

Nitriansky hrad je zachovalý hradný komplex v Nitre, jednom z najstarších miest na Slovensku. Nachádza sa na hradnom vrchu v centre mesta vo výške 220 m n. m. a vytvára výraznú dominantu mesta pod južnými výbežkami pohoria Tribeč. Navštíviť môžete katedrálu sv. Emeráma, Diecéznu knižnicu, Diecézne múzeum či hradnú vežu. Návštevu hradu môžete závŕšiť prechádzkou uličkami Starého mesta či posedením v kaviarňach na Pešej zóne.

Kaštieľ Mojmírovce

Barokovo-klasicistický kaštieľ v obci Mojmírovce z 18. storočia je obklopený anglickým parkom. Dominantou kaštieľa je Chodba tolerancie, Ikonový salón- salón rodáka z Mojmíroviec, grófa Grassalkoviča, kedysi najslávnejší žrebčín Uhorska prebudovaný na kongresovú sálu a 300-ročná vínna pivnica. Športových nadšencov poteší 25 m dlhý krytý bazén, telocvičňa, ihrisko, krytá strelnica, novootvorená posilňovňa a bowlingová dvojdráha.

Ranč Nové Sedlo

Chcete si oddýchnuť či zajazdiť na koni? Ranč Nové Sedlo sa nachádza neďaleko Nitry pri obci Cabaj-Čápor v tichej lokalite pri rybníku. Ponúkajú vám jazdu na koni, jazdeckú školu a pre deti je k dispozícii detské ihrisko a rôzne iné aktivity.

Dom ľudového bývania Šaľa

Budova reprezentuje typ roľníckeho domu, ktorý bol dominantný v  19. storočí na celom území juhozápadného Slovenska. Národopisná expozícia bola pôvodne sprístupnená verejnosti v roku 1979. Znovu otvorený bol v roku 2009. Objekt sa vyznačuje sochovou konštrukciou krovu, trstinovou strechou a vypletanými stenami obytnej časti objektu.

 

Botanická záhrada SPU v Nitre

Botanická záhrada je vedecko – pedagogickým pracoviskom Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre. Nachádza sa v areáli SPU na ploche 21,2 ha. Plní didaktickú, vedeckovýskumnú a kultúrno – výchovnú úlohu. V zbierkach Botanickej záhrady sú okrem tropických a subtropických druhov zastúpené rastliny mierneho pásma, domácej flóry, okrasnej zelene a úžitkových rastlín. Vo vedeckej oblasti sa zameriava na štúdium biológie ohrozených druhov rastlín Slovenska. Všetky zbierky sú prístupné študentom, odbornej aj laickej verejnosti. Súčasťou Botanickej záhrady je aj univerzitné Vivárium, kde návštevníci môžu vidieť rôzne, aj ohrozené, druhy plazov.

 

Dražovský kostolík

Dražovský kostolík je čarovné miesto nad Nitrou. Tento kostolík z 12. storočia, oficiálne nazývaný Kostol svätého Michala Archanjela, je dominantou mestskej časti Nitry – Dražovce. Je to najstarší románsky kostol na Slovensku. Je obľúbeným miestom fotografov práve kvôli svojej neuveriteľnej atmosfére, zátišiu a výhľadu, ktorý poskytuje na široké okolie Nitry. Z mestskej časti Dražovce je to ku kostolíku príjemná a nenáročná prechádzka. Hravo ju zvládnu všetky vekové kategórie a vedie cez širokú lesnú cestičku. Ideálne na nedeľnú prechádzku s rodinou.

Potrebujete pomoc?