Bazény

V areáli ThermalParku Nitrava, obklopenom malebnou prírodou v obci Poľný Kesov neďaleko Nitry, máte k dispozícii 10 bazénov s termálnou vodou aj s čistou vodou. Objavte silu termálnej vody počas dní strávených v príjemnom prostredí.

Naša termálna voda je prírodná, minerálna, vysoko mineralizovaná, hydrogénuhličitanová, sodná, so zvýšeným obsahom sodíkového iónu, so zvýšeným obsahom hydrogénuhličitanového iónu, slabo alkalická, stredne termálna.

Priaznivo vplýva na:

 • Pohybové ústrojenstvo
 • Reumu
 • Centrálny nervový systém
 • Regeneráciu kostí
 • Poúrazové stavy
 • Uvoľnenie svalstva
 • Regeneráciu mozgu a nervových zakončení

Zloženie vody – Balneologický vrt BPK-2


V roku 2019 bolo dokončené hĺbenie geotermálneho vrtu s hĺbkou 1710 m. Voda z tohto vrtu je vysoko mineralizovaná, z hľadiska rozpustných plynov – uhličitá, z hľadiska prevládajúcich iónov- chloridová typu Cl-Na, slanej chuti, hydrogénuhličitanová, s obsahom bóru, bromidov, jodidov, kremičitanov, síry a vysokým obsahom kysličníka uhličitého. Priaznivé účinky tejto vody môžete vyskúšať v našom celoročnom vonkajšom Oddychovom bazéne so slanou vodou.

Priaznivo vplýva na:

 • Kožné choroby a vlasy
 • Cievny systém
 • Kĺby, chrupavky a väzivové tkanivá
 • Osteoporózu

Zloženie vody – Geotermálny vrt FGPK-1

Bazény v hotelovej časti

Hypertermálny bazén

Hypertermálny bazén

Hypertermálny bazén je najstarší vnútorný bazén nachádzajúci sa v hotelovej časti. Je napúšťaný stredne mineralizovanou termálnou vodou, ktorá priaznivo vplýva na pohybové ústrojenstvo, centrálny nervový systém, poúrazové stavy a celkové uvoľnenie a regeneráciu organizmu. Odporúčaná dĺžka pobytu v bazéne je 20-30 minút. Pobyt v bazéne sa neodporúča osobám so srdcovo-cievnym ochorením a deťom do veku 3 rokov.

Teplota vody 36-39°
Hĺbka vody 130 cm
Otvorené celoročne

Bazénová hala

Zážitkový bazén s chrličmi vody

Zážitkový bazén s chrličmi vody

Zážitkový bazén sa nachádza v Bazénovej hale. Je napúšťaný čistou vodou. Súčasťou bazéna sú vodné atrakcie - dva chrliče vody, hydromasážne trysky a lehátko s perličkou. Užívajte si relax a nechajte si telo masírovať prúdmi vody v akomkoľvek počasí. Príjemnú atmosféru dotvára meniace sa farebné osvetlenie bazéna.

Teplota vody 28-33°
Hĺbka vody 110 cm
Otvorené celoročne
Detský bazén s vodným hríbikom a šmykľavkami

Detský bazén s vodným hríbikom a šmykľavkami

Detský bazén nachádzajúci sa v Bazénovej hale je napúšťaný čistou vodou. Na deti v ňom čaká vodný hríb a dve šmykľavky.

Teplota vody 30-33°
Hĺbka vody 15 - 30 cm
Otvorené celoročne
Vírivka

Vírivka

Vírivka je napúšťaná stredne mineralizovanou termálnou vodou. Hydromasážne trysky vám poskytnú relax a uvoľnenie. Príjemnú atmosféru navodí meniace sa farebné osvetlenie.

Teplota vody 36-40°
Hĺbka vody 100 cm
Otvorené celoročne

V celoročne otvorenej Bazénovej hale môžete relaxovať v bazénoch aj počas chladných dní. V Bazénovej hale sa nachádzajú 2 bazény napúšťané čistou vodou a vírivka napúšťaná termálnou vodou. Súčasťou Bazénovej haly sú 2 bufety so zázemím, v ktorých sa môžete občerstviť denne od 10:00 do 19:30 hod.
Prístup do Bazénovej haly a prechod do vnútorného hotelového bazéna sú bezbariérové.

 

Vonkajšie bazény

Výplavový bazén s masážnymi tryskami

Výplavový bazén s masážnymi tryskami

Vonkajší bazén je napúšťaný stredne mineralizovanou termálnou vodou. Po okrajoch bazéna sa nachádzajú hydromasážne trysky. Bazén je v prevádzke celoročne. Pohodlne sa do neho dostanete z Bazénovej haly, čo oceníte najmä v zimných mesiacoch.

Teplota vody 27-30°
Hĺbka vody 135 cm
Otvorené celoročne
Oddychový bazén so slanou vodou

Oddychový bazén so slanou vodou

Oddychový bazén je napúšťaný vysoko mineralizovanou slanou vodou, ktorá vyviera z hĺbky 1710 m. Voda z tohto vrtu má zvýšený obsah bóru, ktorý priaznivo pôsobí na choroby kĺbov a osteoporózu. Kremičitany obsiahnuté vo vode majú priaznivý účinok na pokožku a vlasy. Obsah kysličníka uhličitého má kladný účinok na cievny systém, síra priaznivo pôsobí na kĺby, chrupavky a ostatné väzivové tkanivo. Voda v oddychovom bazéne má svoju typickú farbu a "zápach" práve kvôli vysokému obsahu minerálnych látok. Odporúčaná dĺžka pobytu v bazéne je 15 minút. Pobyt v bazéne sa neodporúča osobám so srdcovo-cievnym ochorením a deťom do veku 3 rokov.

Teplota vody 38-40°
Hĺbka vody 110 cm
Otvorené celoročne
Bazén pri jazere

Bazén pri jazere

Bazén pri jazere je najstarší vonkajší bazén, ktorý sa zachoval z pôvodného letného kúpaliska. Počas letnej sezóny je napúšťaný stredne mineralizovanou termálnou vodou.

Teplota vody 26-30°
Hĺbka vody 90 - 140 cm
Otvorené letná sezóna

Vonkajšie bazény sú napúšťané termálnou vodou. Výplavový bazén a Oddychový bazén so slanou vodou sú otvorené celoročne, Bazén pri jazere je v prevádzke iba počas letných mesiacov.

Letný areál (aquapark)

Bazén Vodný hrad

Bazén Vodný hrad

Detský vodný svet v štýle pirátskej lode s tobogánmi, vodnými tryskami, chrličmi vody a vodnými sprchami je zábavou pre všetky deti. Pre mladšie deti je určený bazén so šmykľavkami a vodným hríbikom. Detský bazén je napúšťaný netermálnou vodou, ktorá je zohrievaná na teplotu 30- 32°C.

Teplota vody 30-32°
Hĺbka vody 0-45 cm
Otvorené letná sezóna
Zážitkový bazén

Zážitkový bazén

V nerezovom zážitkovom bazéne nájdete rôzne atrakcie ako divoká rieka s vlnami, vodný hríb s vodopádom, lezecká stena, záchytné sieťky, chrliče vody či vzduchové masážne trysky. V bazéne sú umiestnené aj sedacie lavice, ak by ste po toľkom dobrodružstve potrebovali trochu relaxu.

Teplota vody 30-33°
Hĺbka vody 120 cm
Otvorené letná sezóna
Lenivá rieka

Lenivá rieka

Nechajte sa unášať prúdom našej lenivej rieky, zatiaľ čo sedíte na pohodlnom nafukovacom kolese! Rýchly a pomalý prúd vás prevezie cestou, na ktorej vás počas horúcich dní osviežia chrliče vody, vodné delá, vodné clony a preklápajúce sa vedrá.

Teplota vody 30-33°
Hĺbka vody 120 cm
Otvorené letná sezóna
Relaxačný bazén s vodným barom

Relaxačný bazén s vodným barom

Relaxačný bazén je vybavený vodnými atrakciami ako sú masážne trysky, sedadlá, lavice a chrlič vody v tvare hríbu. Pri bazéne je vybudovaný aj vodný bar, v ktorom si môžete počas horúcich dní vychutnať studený drink. Okolie bazéne dopĺňajú lehátka pre oddych návštevníkov.

Teplota vody 30-34°
Hĺbka vody 120 cm
Otvorené letná sezóna

V novootvorenom aquaparku na vás čaká množstvo vodných atrakcií pre malých aj veľkých. Deti si užijú zábavu na veľkom Vodnom hrade v pirátskom štýle s tobogánmi a vodnými tryskami. Dospelí si oddýchnu v Relaxačnom bazéne s masážnymi tryskami. Zážitkový bazén a Lenivá rieka potešia malých aj veľkých.

Aquapark je otvorený iba počas letnej sezóny, rovnako ako aj krytá Toboganová hala.